Oferta

oferta

Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi

Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi

Fala uderzeniowa RSWT

Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Pojęcie fali uderzeniowej odnosi się do mechanicznych impulsów, które pod wpływem ciśnienia rozchodzą się jako fala radialna w określonym środowisku (woda, powietrze lub ciało stale). W nowoczesnej terapii przeciwbólowej, energia fali uderzeniowej rozchodzi się ze źródła (generatora fali uderzeniowej) do bolesnych okolic ciała, gdzie działa leczniczo.

Po raz pierwszy terapia falą uderzeniową została zastosowana przez niemiecki zespół olimpijski podczas igrzysk w Atlancie, gdzie okazała się bardzo skuteczna w przywracaniu zawodników do pełnej sprawności. Skuteczność zabiegu została potwierdzona wielokrotnie podczas badań przeprowadzonych na różnych okolicach ciała i przy różnych schorzeniach. Ponad 80% pacjentów już po kilku zabiegach odczuwa zmniejszenie bólu.

Sama fala uderzeniowa powoduje przyśpieszanie procesu zdrowienia oraz pobudza ciało do regeneracji. Odbywa się to poprzez stymulację metabolizmu i polepszenie przepływu krwi. Sam zabieg poprzedzony jest krioterapią miejscową, która „znieczula” okolice poddane późniejszej fali.